Telefon

+90 530 607 71 68

+90 537 035 34 05

Elektronik Posta Adresi

dreamlandanaokulu@gmail.com

Elektronik Posta Adresi

dreamlandanaokulu@gmail.com

Adres

Yazır Mahallesi Bayavşar Sokak No : 9 Selçuklu / Konya

Organik Beslenme

‘Organik beslenmek bir ayrıcalık değil, bir ihtiyaçtır.’

Özellikle çocuklar için. Çünkü erken çocukluk dönemi hem zihinsel hem de fiziksel gelişimin en hızlı olduğu dönemdir. Bu dönemde vücudumuza giren her besin bedenimizin yapı taşına dönüşür. ‘‘Ne yiyorsak, o’yuz’’ söylemi çocuklukta çok daha derin bir anlam kazanır Çünkü bu dönemde atılan sağlam temeller ruhsal ve fiziksel sağlığın güvencesidir.

Dreamland çocukları organik ve doğal ürünlerle beslenir. Okulumuzda tüketilen ürünler Buğday Derneği tarafından denetlenen Kurtuluş Organik Pazardan  ve Kurucumuzun bizzat ziyaret ettiği çiftlik-üreticilerden haftalık olarak tedarik edilir. Mevsiminde beslenmeye özen gösteririz.  Menülerimiz Diyetisyen ve Gastronomi uzmanları tarafından oluşturulur. Menümüz çocukların günlük vitamin, mineral ve beslenme ihtiyaçları gözetilerek hazırlanır.

Özel beslenme ihtiyacı olan (alerjik, özel diyet gereksinimli…)  çocukların bireysel beslenmeleri özenle takip edilir.

Dreamland Mutfak Aktiviteleri:

Erken yaşta edinilen alışkanlıkların yaşam tarzına dönüştüğünün farkındayız. Bu sebeple çocuklarımızın sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konusunda erken yaşta bilinçlenmesini önemsiyoruz. Dreamland Çocukları, markette etiket okumayı öğrenir. Organik ürün, GDO, katkı maddeleri nelerdir bilir. Karbonhidrat içeren besinleri, protein besinlerinden ayırabilir. Yıl içerisinde yaptığımız; market, organik Pazar, semt pazarı, tarla ve bostan gezileri ile besinlerin tohumdan sofraya yolculuklarını öğrenirler. Bir nohut tanesinin hikâyesi ile doğaya saygı duymayı, ‘tane’nin kıymetini bilmeyi öğrenirler.

Ayrıca Dreamland olarak okulumuzda öğrencilerimiz kendi ekmeklerini, yoğurtlarını, turşularını ve çocukların kendilerinin yapabileceği bir çok yemeği profesyonel aşçımız ve rehber öğretmenlerimiz eşliğinde kendileri yaparak öğrenirler.

Dreamland Anaokulumuz reçel, salça, tarhana, çeşitli soslar vb. bir çok besinleri kendi bünyemizde ev yapımı olarak kendimiz hazırlamaktayız.

Beslenme saatlerinde de öğrenmeye ve eğlenmeye devam eder çocuklarımız. Her bir takımın tabağında kalan yemekler tartılır ve o takımın o günkü artık listesine yazılır. Böylece çocuklarımızın tabağına tüketebileceği kadar yemek alma yolunda ilerleyişlerini takip eder ve onlara bu konuda geri bildirim veririz. Kendi yemeklerini kendileri alır, sıkça mutfağa girip yemek yapar ve diğer takımlar için sofra hazırlayıp misafir ağırlama adabını öğrenirler.

Organik Gıda Nedir?

Yetiştirilmesinde ve işlenmesinde; yapay gübre, zirai ilaç, hormonlar, antibiyotikler, koruyucular, renklendiriciler gibi katkı maddeleri kullanılmayan gıdalar Organik Gıdadır. Ülkemizde organik gıdalar üretimden tüketime kadar kontrol altında tutulur.

Paylaş

ÖN KAYIT BAŞVURUSU

Dreamland Ailesi olarak eğitimlerimize velilerin etkin katılımıyla gerçekleştiriyor, çocukların evleri ile okulları arasında köprü oluşturuyor, ebeveynleriyle hem eğlenceli vakit geçirmesini sağlayıp hemde okulda öğrenmiş olduğu bilgileri pekiştirerek, anne-baba-çocuk ile arasında köprü oluşturuyoruz.

Başvuru Yap